Skok na hlavní stranu
číslo 3 / březen 2005
Hlavní strana - Galerie - Článečky - Ptactvo Opavy a okolí

Lednice březen 2005

Neděle

Probuzení bylo již tradiční. Až na svíčku, která stále hořela. Vydechl jsem do světla a viděl velký oblak páry, ze kterého jen tak tak, že nezačalo sněžit. Takže hop - vyskočil jsem a musim říct, že takovou rychlost oblékání mají jen vojáci při poplachu. Pak jsem se podíval, kolik je vlastně hodin. 4:13. Auvajs. Co se dalo dělat, sbalil jsem saky paky a rozhodl se přesunout k Novým Mlýnům.

Abych nezdržoval, napíšu to stručně. Plán byl obejít nádrže a snad i zahlédnout orla. To se nakonec povedlo, ve chvíli, kdy jsem měl v nohách asi 10 kilometrů. Shodou okolností kolem mě zrovna projel na kole nějaký "asi ornitolog" a tak jsme společně sledovali orla, který se náhle vynořil a s pomalým máváním křídel nás míjel. Podle zbarvení to byl ještě nedospělý jedinec. Dost jsem litoval úhlu, odkud letěl, protože jsem nedokázal v silném protisvětle udělat lepší foto. Ale co naplat.

Jako bonus toho dne jsem pak spatřil na menším nezamrzlém úseku střední nádrže morčáky bílé (3 samice a jednoho samce). A to je konec výletu.

<< předchozí den

Orel mořský
CZ: Orel mořský  SK: Orliak morský  L: Haliaeetus albicilla
© Jakub Stančo 2005